haber oku

TRANSFER RÜZGARI

admin ~ 01 Kasım 2023 ~ 1.AMATÖR, SAL, Tüm Manşetler ~ 867 Kez Görüntülendi. A- A+

LİG YAKLAŞTIKÇA TRANSFERLER AÇIKLANIYOR

12 Kasım tarihinde başlayacak olan Edirne Yerel Amatör lig öncesi lig’de iddalı takım kurmak isteyen takımlar bir çok yıldız oyuncu ile sözleşme imzaladıklarını açıklıyorlar.

GENÇASLANLAR

Geçen sezon Bölgesel Amatör ligin kapısından dönen Genç Aslanlar Spor Kulübü bu sene iddalı bir teknik ekip ve iddialı bir kadro kurarak yıllardır hayallerini kurdukları bölgesel amatör lige yükselmek istiyorlar. Öncelikle İdari Menajer olarak Edirne amatörünü ve Trakya bölgesini yakından tanıyan Rıza Karacayı görevlendiren Genç Aslanlar Spor Kulübü Rıza Karacanın öncülüğünde hareketli transfer günleri geçirdi. Antrenörlük görevine daha önce bir çok takımda şampiyonluklar yaşayan ve en son Osmanlı Spor’u Bölgesel Amatör Lige çıkaran Serkan Pala ile anlaştı. Rıza Karaca’nın bir çok oyuncu ile iletişime geçtiği ve kesinleşen ve sözleşme imzalanan oyuncu listesi şu şekildedir; Edirne İl Özel İdare SK yıldızı parlayan daha sonra Süper amatör takımlarından Havsa Birlik ve Çarşı Sporda forma giyen yıldız sol Batuhan Kansu, Edirne Spor’da yetişen ve Bölgesel amatör lig tecrübesi olan Tugay Sülün, Kirişhane Spor’da keşfedilip alt yapısını Edirne DSİ ile tamamladıktan sonra Bölgesel amatör ligde bir çok maç’a çıkan Onur Istık, Ecrin Saylam ve Murat Yeşilnar gibi yıldız futbolcular ile sözleşme imzaladılar.

OSMANLISPOR

2 sene önce Bölgesel Amatör lige yükselme başarı göstermesine rağmen maddi imkansızlıklar nedeni ile bu hakkından yararlanamayan Edirne’nin köy takımlarında Osmanlı Spor 2 sezon sonra BAL cezasının kalkmasının hemen ardından tekrar Bölgesel Amatör Lige yükselmek için iddialı bir takım kurma yolunda çalışmalara başlayarak ilk olarak 2 senedir Mega Genç SK ile BAL ligi Play-Out’ları oynatmayı başaran Edirne’nin genç ve başarılı hocalarından Selçuk Özden ve İbrahim Millet  ile anlaştı. Öncelikli olarak kadrosunu muhafaza etmeye çalışan Osmanlı Spor ilk transferinde Bölgesel Amatör Ligi tecrübesi bulunan Trabzon doğumlu  1985 Derecikspordan Alihan Bayram ile anlaştığını açıkladı. Takımın ilerleyen günlerde bir çok transferi resmi olarak açıklaması bekleniyor.

YENİ İMARET SPOR KULÜBÜ

Geçen sezonlarda İddialı takım kurmasına rağmen hayal kırıklıkları yaşayan Edirne’nin köklü kulüplerinden Yeni İmaret SK yeni Başkan Hasan Yolsormaz ile iddalı bir takım kurarak üst sıralar için mücadele etmek istiyor. Takımın başına getirilen Antrenör Erdi Kılıç’ın önderliğinde transferde tecrübeli isimler ile anlaşmaya vardı. Hıdırağa Futbol kulübünde futbola başladıktan sonra geçen sezon süper amatör lig takımlarında Genç Aslanlarda forma giyen Can Yavuz,Edirne Spor Akademi Spor futbolcularından Eren Cengiz, Bölgesel Amatör lig Tecrübesi bulunan Babaeski spor oyuncusu Deniz Sayınsöz transferlerini açıkladı.

TUNCA SPOR

Edirne’yi Bölgesel Amatör Ligde temsil ettikten sonra yerel lige düşme süreci ile başlayan sancılı süreçte Kulüp’ün kapanmasına kadar giden olaylar sürecini yaşayan Edirne’nin köklü kulüplerinden Tunca Spor’u mahkeme safhasında kapanmaktan kurtaran Yeni Başkan Serkan Giyik öncülüğün’de yeni yönetim  1. Amatör Ligde mücade etme yolunda büyük uğraşlarla başlayan süreçte öncelikle Edirne’de bir çok takım çalıştıran Serkan Tuncay’ı takımın başına getirdiler. Tekrar süper amatör’e çıkmak için iddalı bir takım Kurmaya çalışan Tunca Spor ,Edirne’de bir çok kulüpte top koşturan en son Sinanlı Gençlergücünde forma giyen Recep Sergen Erginler,Kaleci Emirhan Çakır, Profesyonel lig tecrübesi bulunan Samet Baştürk gibi bir çok isimle sözleşme imzalayarak tekrar’dan süper amatör lig yolunda mücadele edecekler.

 

Diğer takımlarımız ile ilgili açıklanan transferler oldukça paylaşımlarımız devam edecektir.

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: