haber oku

POLİSSİZ MAÇ ERTELENDİ

admin ~ 10 Aralık 2023 ~ 1.AMATÖR, Genel, Gündem, Tüm Manşetler ~ 1438 Kez Görüntülendi. A- A+

EMNİYET GÖREVLİLERİ SAHADA OLMAYINCA MAÇ İPTAL EDİLDİ

1.Amatör Küme’de oynanması gereken Saraçhanespor-Süloğluspor arasındaki futbol maçı, güvenlik görevlilerin vaktinde sahaya  gelmemesi nedeniyle maçın hakemi Hamdi Görkem Pehlivanlı tarafından başlatılmadı.

1.Amatör Küme A-Grubunda  5 hafta müsabakasında her iki takım Saraçhane Stadında 15.30’da karşılaşacaktı. Maçın hakemleri Hamdi Görkem Pehlivanlı, Selvi Güler ve Ege Fidancı Saraçhane 2.No’lu sahada oynanacak maçın karşılaşması için sahaya gelmelerine rağmen polisler sahada yoktu. Maçın başlama saatinde sahada olması gereken polisler olmadığı için maçın hakeminin maçı başlatmadığı bildirilirken, 155 arandı. Tamam görevli arkadaşlarımız geliyor cevabı aldılar. Ama saat 16.00 sularında maçın hakemi Hamdi Görmem Pehlivanlı Saraçhane ve Süloğlu antrenör ve yöneticilerine maçı tatil ettiği haberini iletti.

DEVRİYE POLİSİ GELDİ AMA HAKEMLER KABUL ETMEDİ

Devriye görevinde bulunan bir memurun sahaya gelmesine rağmen polisin ‘’anons gelirse giderim bu maç bize bildirilmemiş’’ sözüne karşılık hakem maç iki tehir etti. 15.30’da merkez Saraçhane Stadyumunda oynanması beklenen karşılaşma polislerin 45 dakika boyunca gelmemesinden dolayı ertelendi.

Karşılaşma sonrasında Futbol İl Temsilcisi Yavuz Çiroz’un sporextra.net sitemize verdiği açıklamada ”biz hafta sonu oynanacak olan tüm maçları liste olarak Gençlik spor il Müdürlüğüne bildiriyoruz Gençlik Spor İl müdürlüğünde görevli personelde emniyete bu listeyi gönderdiğini tarafımıza bildirmiştir” dedi.

Müsabaka taraflarından olan Sarçhanespor’un tecrübeli Anternörü Ali Karaaslan maç sonu verdiği röportajda hakemlerin doğru bir karar aldığı emniyet mensubu ve sağlıkçılar olmadan kesinlikle müsabakaların oynatılmaması gerektiği talimatnamelerde net olarak yazdığını belirtti.

Maç sonu emniyet ve hakem triosu arasındaki görüşmelerin tamamı aşağıdadır;

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: