haber oku

İLLEDE ALT YAPI İLLEDE ALT YAPI

Muhammed Aksel KUZU ~ 14 Eylül 2023 ~ KÖŞE YAZILARI, Tüm Manşetler ~ 236 Kez Görüntülendi. A- A+

Edirnespor, ilk maçına çıktı. Gümüşhanespor’a karşı   1 -1 beraberlik ile ayrıldı. Aldığımız duyumlara göre bu grup için hatırı sayılır ve iyi bir bütçe harcadık. Öncelikle geçen sezon düşmemek için oynadağımızı ve dar bütçe ile mücadele ettiğimizi unutmamamız gerekiyor. Kimsenin bir birine yalan atmasına gerek yok.
Bugün biz neden bu paraları harcıyoruz dan çok Edirnespor’a kaliteli oyuncular ve 2.lige takım çıkarma başarısını sağlayan antrenörü getiren başta başkan olmak üzere yönetimi kutlamak gerekiyor. Önemli olan bu harcanan bütçenin hakkının saha içinde verilip verilmeyeceği.Edirnespor’un bir çok zorlukla uğraştığını unutmayalım. Saha problemi birde kış geldiğinde zemin sorunu yaşanıyor. Birde stadyum sorunu yaşanıyor. Edirne Belediyesi’nin Tuncaspor Tesisleri diye tabir edilen alanı Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devretmişti. Edirnespor’un maçlarına burada devam etmesi planlandı. Ancak ihaleyle yapılacak tesislerin yapımına 2 defa ihale açılmasına rağmen giren olmadı.
İşte bu zorluklar altında yönetimi alan Onur Ayaydın ve yönetim kurulunu bir tebrik etmek gerekir. Yapılan her söylemi bu çerçevede değerlendirmek gerekecektir. Değinmeden geçemeyeceğimiz noktalardan biride alt yapı. İki senedir akademide mücadele eden alt yapı gençlerimizde iki sene önce verilen sözler ve programın tamamen dışına çıkılarak ve tam tersi akademide yarışmacı grup sayısı azaltılarak 3 e düşürüldü. Bu da şunu gösterir ki ilerleyen süreçte öz kaynaktan yararlanma düşüncesi gözükmüyor. Bir an önce alt yapıya gereken destek verilerek güzel bir alt yapı tesisine kavuşturulmalı ve Edirne ilçe ve köylerindeki kapsamlı bir tarama yapılarak akademide oynama yeterliliği bulunan genç kardeşlerimizin bir an önce alt yapı ile buluşturulması gerekir. Tabi bu bahsettiğimin olabilmesi için konunun başında belirttiği gibi bir alt yapı tesisi şart. Yıllardır özlemini çekiyoruz. Alt yapıya yoğunlaşan,para harcayan cesur biri gelecek mi? para derken tabi ki hatırı sayılır olması gerekir.Ya da bir sponsor geliri tamamen buraya ayrılamaz mı?


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: