haber oku

FUTBOL’A HİZMETLE GEÇEN BİR ÖMÜR

admin ~ 15 Aralık 2023 ~ 1.AMATÖR, 3.LİG, BAL, FUTBOL OKULLARI, Genel, Gündem, SAL, Tüm Manşetler ~ 868 Kez Görüntülendi. A- A+

BİR TEKNİK ADAM’DAN DAHA FAZLASI ”ERDOĞAN ÖZTÜRK”

Amatörün çilesi çoktur, amatör Liglerde ekip olmak çok zordur, Hıdırağa FK’nın kurucusu olan Erdoğan Öztürk kulübün herşeyi ile uğraşıyor. Yıllarca amatör futbolun içinde yer alan Öztürk, Kıyık’ın arka sırtlarında yer alan Köprüce bayırı olarak bilinen yerde Köprücespor, ismiyle alt yapılarda ve üst liglerde yıllarca Edirne futboluna onlarca, yüzlerce oyuncu yetiştirdi.

12 yıl profesyonel,15 yıl amatör 27 yıl faal futbolculuk. 1991 yılında Köprücespor kulübü kurucu üyeliği,1997 yılında Faır Play  futbol okulu kuruculuğu,2000-2002 yılları Ayşekadınspor kulübü antrenörlüğü,2000-2004  yılı TÜFAD Edirne Şubesi yönetim kurulu üyeliği,2004-2006 Galatasaray Edirne futbol okulları antrenörlüğü,2006 yılı TÜFAD Edirne Şubesi başkanlığı,2006 yılı TÜFAD Antrenör  Evi’nin tek başına inşası.  2007 yılı Edirne Olgun Futbol Adamları Derneği kurucu başkanlığı,2007 yılında atıl durumda olan Hıdırağa köyü futbol sahasında hiç kimseden yardım almadan düzenlemeler yaparak, resmi futbol müsabakaların oynanmasını sağlamak ve bugüne kadar çeşitli kategorilerde spor faaliyetleriyle küçük büyük yaşlı genç her kesimden insanın oksijeni bol, sağlıklı bir ortamda spor yapmalarına vesile olmak. 2010 yılı Trakya Veteranlar ligi Organizasyon sorumluluğu,2012 yılında Edirne Amatör Futbol Kulüpleri Birleştirme ve Dayanışma Derneği kurucu başkanlığı,2014 yılı Hıdırağa köyüne kendi çabalarıyla temin edilen 100 üzerinde  fidanın dikimini yaparak bir yeşil alan oluşturma. 2014 yılı Edirne Amatör spor kulüpleri federasyonu  genel sekreterliği görevi, 2014 yılı içinde TASKK tarafından Edirne’de yılın spor adamı seçilmek, 2015 yılında  halk eğitim futbol kurs hocalığı yapma,2017 yılı içinde  Avrupa birliği projesi kapsamında Edirnede dezavantajlı roman çocuklarına futbol eğitimi hocalığı görevinde bulunmak,2018 yılında Elit Balkan Master lig oluşumunda görev alma, 2021 yılında futbol sahasının düzenlediği resmi futbol müsabakaların oynanması için  büyük emek sarf ettiği köyün adına resmi bir futbol kulübü olmasını sağlamak, halen Edirne Olgun Futbol Adamları Derneği Başkanlığı, Hıdırağa Futbol Köyü  Kulübü Başkanlığı ve Antrenörlüğü, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Edirne Şubesi Başkanlığı, görevini  sürdürmek.

Evet sizler okurken yoruldunuz, bizler yazarken tatlı bir yorgunluk hissettik bu görevlerin oluşumların tamamını yapan tek bir kişi olduğunu unutmayın, bugün kendi ilimizde zemini çim diye koca bir futbol sahası kurumlar arasında el değiştirirken Edirne’ye 10 dakikalık mesafede sanki profesyonel bir stadın çim zemini gibi bir yerde takımlarımız maç yapıyorsa tamamen spor sevdası ve gençlerin geleceği için çabalayan bir kişinin imzası var ” ERDOĞAN ÖZTÜRK”


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: