haber oku

FUTBOL SAHASI İLE İLGİLİ GELİŞME

admin ~ 03 Kasım 2023 ~ BAL, Tüm Manşetler ~ 274 Kez Görüntülendi. A- A+

HEDEF 19 KASIM’DA UZUNKÖPRÜ’DE SAHAYA ÇIKMAK

İki yıl önce modern bir şehir stadyumu ile modern bir kapalı spor tesisi yapılmak üzere yıkılan Ergene Şehir Stadı ve Kapalı Spor Kompleksi için ihale süreçleri geçtiğimiz ay başlamış olsa da yapılan ihalede talip çıkmaması üzerine yapım süreci sekteye uğramıştı. 

Uzunköprüspor Başkanı Erkan Davas ve ilçe yöneticilerin Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ve ardından ise Edirne İl Gençlik Müdürlüğü ile temasları sonucu 6 ana eksiklik tespit edildiği ve bunların çözüme kavuşturulması halinde maçların bu sahada oynanmasına izin verileceği öğrenildi.

Başkan Davas bir an önce bu eksiklikleri tamamlamak istediklerini ve ilk iç saha maçını Uzunköprü’de oynayacaklarını belirterek gazetemiz muhabirine bilgi veren başkan Davas; “

“Sizlerin de  bildiği gibi yıllardır yıkılan Ergene Stadımızın yapılması için büyük bir mücadele vermemize rağmen bir türlü  başarılı olamadık.  Bu yılda stadımızın yapılmasının zor olduğunun ortaya çıkmasından sonra Kulüp olarak  TFF yetkilileri ile maçlarımızı Oğuz Arda Sel sentetik sahasında oynama talebimizi ilettik. Bunun üzerinde gelen yetkililer ile yapılan görüşmelerimizde kendileri bize Hakemlerin sahaya giriş yeri, iki takımında stada  ayrı giriş koridoru, saha çizgilerinin arkaya çekilmesi ve portatif tribün gibi  talepleri oldu. Bu eksiklikleri bitirmemiz halinde inşallah iç saha maçlarımızı artık evimizde oynamaya başlayacağız.  Bunun için harekete geçeceğiz. Eğer istediğimiz gibi her şey sonuçlanırsa 3 haftaki ilk iç saha maçımızı Uzunköprülü taraftarlarımızın önünde oynayacağız. Bizlere bu konuda destek olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: