haber oku

FURKAN KÜLEKÇİ UZUNKÖPRÜSPOR’DA

admin ~ 02 Ekim 2023 ~ BAL, Tüm Manşetler ~ 168 Kez Görüntülendi. A- A+

SÜPER LİG’DEN UZUNKÖPRÜ’YE TRANSFER

14-15 Ekim 2023 tarihlerinde başlayacak olan 2023-2024 sezonu Bölgesel Amatör Lig (BAL)’da müsabakaları öncesi hazırlılarını tüm hızıyla sürdüren Uzunköprüspor’da transfer çalışmaları da hız kazandı.

Bir yandan maddi kaynak arayışlarını sürdüren Uzunköprüspor, diğer yandan da ligde kalıcı kalmak adına transfer çalışmalarını sürdürürken, önemli bir transfere de imza attı.

Uzunköprüspor, geçtiğimiz yıl Türkiye Süper Liginde Kasımpaşa spor forması giyen 23 yaşındaki 1,90 boyundaki Furkan Külekçi ile karşılıklı sözleşme imzaladı.

Bir dönem 3. lig Edirnespor forması da giyen Külekçi’nin tekrar kendini göstermek adına Uzunköprüspor’u tercih ettiği öğrenilirken, Kulüp Başkanı Erkan Davas, bir çok takımın teklifine karşı kendilerini tercih eden Külekçi’ye de teşekkür etti.

“HEDEFİMİZ BU LİGTE KALICI OLMAK”

Uzunköprülülerden kulübe desteğe çağıran ve önlerinde kritik 3-4 ay olduğunu belirten Uzunköprüspor Başkanı Erkan Davas, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Ben ve Arkadaşlarım Ateşten bir gömlek giydik. Hayatta sadece kendisi için yaşayan insanlardan olmayı beceremediğimiz için bu kararı verdik. Şehrimizin yaşadığı son 30-35 yıllık ekonomik çıkmazda hiç umurumuzda olmadı. Dedik ki bir ucundan tutalım güzel şehrimizin. Kimimiz siyasette kimimiz sosyal hayatta kimimiz de spor da hep hizmeti kutsal saydık. Bununda tek bir sebebi vardı Yaşadığımız bu güzel şehir için elimizi taşın altına koymak biliniz ki En büyük zorluğumuz 3 bilemedin 4 ay. Belediyenin yardımı, stadımız için yapacağımız girişimler, Kalıcı gelir kaynakları. Başarılı olursak eğer geleceğimiz aydınlık. Ama şu 3-4 ay. Bizim için sırat köprüsü. Eğer sizlerin desteğinizle bu 3-4 ay ı başarıyla geçebilirsek yolun sonu aydınlık. 28 maçlık bir periyodumuz var. Hedefimiz bu yıl ligde kalmak Kaldığımız gün Biliniz ki geleceğimiz aydınlık. Ben ve Arkadaşlarım inanmadığımız ve yapamayacağımız hiç bir şeyi söylemiyoruz. En büyük hedefimiz. Uzunköprüspor sevgisini halka yaymaktır. Sizde yapacağınız bağışlarla İsminizi Uzunköprüspor tarihine yazdırın. ve yeni zaferlere hazır olun” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: