haber oku

BAL FOLLOŞ OLDU

admin ~ 08 Mart 2024 ~ BAL, Genel, Gündem, Tüm Manşetler ~ 208 Kez Görüntülendi. A- A+

ALİ DÜŞMEZ’DEN ÇARPICI AÇIKLAMAR

TFF Yönetim Kurulu Üyesi, TASKK ve İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez, statüsü eleştirilen Bölgesel Amatör Lig’le ilgili açıklamalarda bulundu.

‘Lig beşincisiyken düştüm’
SAL Klasman grupları fikstür çekiminde konuşan Düşmez, çok eleştirilen düşme statüsüyle ilgili, “Neden lig beşincisi takım düşüyor deniyor… Beşinci düşecek ki o şehrin şampiyonu çıkacak. Şikeyi ortadan kaldırdık. Ben de Yeniköyspor’un başkanıyken, BAL’da grup beşincisi olup düştüm. Hem de burada, İASKF’de başkandım” dedi.

‘Takım sayısı 296’ya kadar çıktı’
Bu sezon İstanbul’dan çok sayıda takım düşürmeyle ilgili olarak da konuşan Düşmez, pandemi ve deprem gibi olağan dışı nedenlerle BAL’da takım sayısının gereğinden fazla arttığını ve bu rakamı ideal olarak 120’ye çekmeleri gerektiğini ifade ederek “Pandemi, deprem derken BAL Ligi folloş oldu, perişan oldu. Bu ligde en fazla 120 takım olması gerek. Çeşitli sorunlar var futbolcuların fazla para almasından iyi sahalar olmamasına kadar. Pandemide takım sayısı 296’ya çıktı. Deprem de oldu malumunuz, o bölge takımlarının hakları donduruldu. Takım sayısı 296’ya çıktı ama bunların hepsinin hesabını verdik. Pandemi de olağan üstü koşullarda sıfır puanlı, bir puanlı takım alındı” dedi.

‘Yeni bir taslak görüşülecek’
Düşmez, Amatör Kurulu olarak yeni bir yapılanma fikirleri olduğunu ve bunu yakında TFF Başkanı ile görüşeceklerini söyledi. Başkan Düşmez başka ayrıntı vermese de bu, uzun süredir konuşulan 4. Lig ile ilgili bir adım olarak yorumlandı.

‘Amatörler Tahkime gidebiliyorsa, bizim sayemizde’
Başkan Düşmez ayrıca “Bugün amatörler Tahkim Kurulu’na müracaat edebiliyorsa bu bizim gayretlerimiz sayesinde olmuştur. Bu müthiş bir şeydir. Ben kimseye şirin görünmek istemem ama adaletsizlik yapmamaya çalışırım” diye konuştu.

KAYNAK :yerelfutbol


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: